Mohol by som mať jednu poslednú otázku. Moja myseľ bola prázdna. Nakoniec som vyhrkol: „Nemáte naozaj prezývku. Obťažuje vás to? “Rutherford – mimochodom dôkladne víťazný chlapík, to na chvíľu zvažoval, keď Milo vystrelil požiarny motor do holene, predtým než súhlasil s tým, že áno, bol to trochu dohľad. Jeho plná odpoveď sa objaví inde v týchto preverené stávkové kancelárie novinách, ale zhrnieme to: on dosiahol veľa v jeho kariére – svet a olympijské tituly, porazil Daisy Lowe v tanečnej-off – ale trochu, nenaplnená časť si želá, aby mal cool prezývku tiež.

Prezývky sú neoddeliteľnou súčasťou niektorých športov. Dokonca aj priemerní boxeri, miláčikovia, zápasníci, ženíci a basketbaloví hráči môžu očakávať doplnkový moniker.Všetky futbalové tímy, ktoré rešpektujú seba, majú jeden, hoci na rozdiel od amerického športu je mierne fanúšikom, aby ich používali. Neexistuje rýchlejší spôsob, ako znieť ako americký turista, než hovoriť o zápase medzi strelcami a Červenými diablami.

Avšak stručná prezývka, ktorú organicky dorazila, môže byť vecou krásy. Niektorí sú inšpirovaní, hlúpe slov: Juhoafrický kriket Monde “All Hands” Zondeki; ex-Liverpool útočník David “Wash” Ngog; boxer Michael “Second To” Nunn. Iní robia ostré poznámky o talentoch alebo odolnosti jednotlivca: futbalisti Neil “Dissa” Pointon, Darren “Sicknote” Anderton, David “Calamity” James a Carlton “Nemôžem kontrolovať” Cole.Hapless Manchester United brankár Massimo “Blind Benátčania” Taibi technicky kvalifikuje, pretože aj keď prišiel z Palerma na Sicílii, viac ako 1000 míľ od Benátok, bol podpísaný z Venezia.

Ale najlepšie majú neprekonateľnú poéziu ne. Existuje bohatší, evokujúcejší spôsob, ako opísať rytmickú a smrteľnú akciu bowlingu Michaela Holdinga ako „šepkajúcu smrť“? Alebo Eddy Merckx, ktorý viedol 1969 Tour de France pohodlne, keď sa rozhodol jazdiť takmer 100 míľ sólo cez Pyreneje, aby rozdrvil ducha svojich súperov. “Ten belgický chlap, on vás ani stávková kancelária Unibet neopustí omrvinky,” povedala dcéra francúzskeho jazdca a potom ho pomazala prezývkou, ktorá by sa držala. „Je to skutočný kanibal.“

Toto sú väčšinou historické, dávno zaniknuté príklady. Boli prijaté tie najlepšie?Budeme navždy robiť s JT a KPs, -azzas a -ozzas? Budú budúce generácie vidieť odchod do dôchodku v roku 2014 na Watfordského obrancu „One Size“ Fitz Hall ako rozhodujúci moment v pomalej smrti športovej prezývky Greg Rutherford odchádza po týždni Blackpool Strictly Come Dancing Prečítajte si viac

Existuje nejaký dôvod na znepokojenie. Britský majster sveta Anthony Joshua vstúpil do ringu v sobotu večer proti Ericovi “Drummer Boy” Molina, bez toho aby mal prezývku. Žiadny boxer, k mojej zbežnej spoločnosti Googling, nikdy nezadal na elitnej úrovni bez bojového sobriquet. V budúcom roku plánuje majiteľ IBF, ktorý sa narodil vo Watforde, zobrať Wladimira „Dr Steelhammer“ Klitschka, Davida „Hayemaker“ Haye a Deontay „The Bronze Bomber“ Wildera, všetkých sans. A nie, „AJ“ nie je prezývka.Joshuovým vysvetlením je, že nenašiel prezývku, s ktorou je spokojný. Okrem jednej, to je – a to už bolo prijaté. “Páči sa mi Conor McGregor:” Notorious “,” povedal Joshua tento rok. „Kiež by som si vzal toto meno. Páči sa mi to. “

Tu sú dve veci. Jedna, „Notorious“ je meh, prezývka „štyri-z-10“; je to to, čo by ste dostali, ak by ste si objednali aktuálnu množinu kandidátov na Učeň, aby pre vás prišli s jedným. Dvaja, ukazujú nejakú oceľ, Joshua. Apollo Creed mal na výber pre vyznavača, aby sa otočil okolo jeho úst – „Kráľ Stinga, Tančiaci ničiteľ, gróf Monte Fisto, Majster katastrofy, ten, jediný Apollo Creed“ – a ani nebol real.

Kríza ide omnoho hlbšie ako box.Chris Froome pochádza z Kene, pravdepodobne videl leva, nesie pomenovanie s Krytonom z Červeného trpaslíka – jeho prezývka? “Froomey”. Mali sme 15 rokov na to, aby sme prišli s niečím slušným pre Rogera Federera, najčistejšieho stylistu, ktorý kedy hral tenis, a čo máme? V podstate nič.

Myslite na našich olympijských hrdinov z nedávnej doby, medzi nimi nie je uznávaná prezývka pre domácnosť: Mo Farah je prostý Mo, Jess Ennis je rovný Jess a tak ďalej. Osobitnou výnimkou je len Chris Hoy – Real McHoy, jeho Royal Hoyness, Hoy Wonder a tak ďalej.

Chyba nie je na športových ľuďoch. Brent-ian má niečo, čo sa snaží pokúsiť sa vytvoriť si vlastnú prezývku.Ešte horšie sú značky, ktoré sa zrodia z marketingového brainstormingu v Portlande alebo Herzogenaurachu, domovoch Nike a Adidasu. Akékoľvek rozšírenie značky – CR7 od Cristiana Ronalda, a najkrajšie TC23 od Toma Cleverleyho, má byť pranierované a nikdy nepoužité. Rutherford uznal toľko po tom, čo sa pokúšal založiť v roku 2014 značku oblečenia s názvom GRavity. Hoci v jeho novej autobiografii, Neočakávaný, bol sladký príbeh, že to bol taký domový priemysel, že kým sa mal pripravovať na Hry Commonwealthu v Glasgowe, a jeho priateľka, Suzie, by zabalila objednávky do svojej obývačky a ručne písala adresy.

Je to na nás, športových fanúšikov, aby sme vychovávali naše hry. Čo teda môžeme urobiť o Gregovi „Muž s menom (Nickom)“ Rutherfordom?Hodiny tikajú: Majstrovstvá sveta v Londýne budúce leto by mohli byť jeho posledným hlavným turnajom. V mojom rozhovore požiadal o pripomienky od čitateľov Observeru – čo je na stole, pokiaľ sa neodvoláva na slovo „ginge“. Vyrazím: Greg “The Sandman” Rutherford? „Jumpin ‘Greg Flash“? “The Pit Boss”? Greg „Nie je žiadne iné“ Rutherford? Teraz je to na vás…